Montavimas


BENDROS ŽINIOS

 NELAIDUMAS VANDENIUI IR ORUI

Aluthermo izoliacija yra nepralaidi išorės orui (taip išvengiama šilumos nuostolių dėl konvekcijos) ir vandeniui, todėl nėra jokios kondensacijos.

Aluthermo® izoliacija yra išvyniojama ant viso konstrukcijos paviršiaus. Atskiros Aluthermo juostos yra perdengiamos nuo 5 iki 10 cm ir užsandarinamos lipnia Aluthermo® aliuminio folijos juosta, kurios plotis 100 mm.

Kadangi Aluthermo® izoliacija yra termiškai sujungta visu paviršiumi, ji gali būti pjaustoma bet kurioje vietoje. Pjaustyti galima paprastu popieriaus pjaustymui skirtu instrumentu.

ALUTHERMO® LIPNI JUOSTA

 

 

 

 

Lipnios aliuminio juostos 50 mikronu storis garantuoja atpjovimo vietose optimalu atspindėjimą. Tam, kad butu užtikrintas geras sukibimas, paviršiuose neturi būti dulkių ir drėgmės, klijuojamos vietos turi būti nuvalomos sausu skudurėliu.

ORO TARPO SUDARYMAS

Aluthermo izoliacija yra efektyviausia su mažiausiai 2 cm oro tarpu iš kiekvienos pusės. Šiuos tarpus galima padaryti naudojant lentjuostes. Tai užtikrins maksimalų izoliacinį efektą. Siekiant padidinti garso izoliacini efektą, Aluthermo izoliacija turi būti gerai ištempta, kad būtų išvengta bet kokių lietimosi taškų.

 PAŽEIDIMAI

Aluthermo pažeidimo nuo lentelių atveju, pavyzdžiui ant gegnių, ar pan., galimas šilumos nutekėjimas kompensuojamas medžiu ir korėtoje struktūroje esančiais oro burbuliukais.

PANAUDOJIMAS STOGUI

NELAIDUMAS VANDENIUI IR ORUI

Bendri principai

Jei stogas izoliuojamas iš išorės, Aluthermo izoliacija yra išvyniojama ant gegniu horizontaliai, pradedant nuo stogo apačios ir laikinai pritvirtinama 20 mm ilgio apkabėlėmis.

Klojant sekancias juostas, padaromas 10 cm užleidimas su žemiau esančiomis (kaip perdengiamos klojamos čerpės). Šį užleidimą būtina užsandarinti 100 mm pločio lipnia aliuminio juosta. Aluthermo izoliacija turi būti gerai ištempta. Tuomet tvirtinami grebėstai:

• pirmiausiai, vertikaliai ant gegnių tvirtinami ne mažesnio kaip 24 mm storio ir 4-5 cm pločio tašeliai. Medvaršciai arba varžtai turėtų būti ne trumpesni nei 60 mm;

• tuomet ant jau pritvirtintu tašeliu tvirtinami grebėstai (lygiagrečiai šlaito kraštui), ant kurių bus klojama stogo danga (čerpės, šiferis ir t. t.);

• jei stogo dangai tvirtinti reikia lentų pagrindo ar būtinas prikalimas (skardai, kai kurioms šiferio rūšims), lentos tvirtinamos lygiagrečiai šlaito apačiai ant vertikaliai pritvirtintu tašelių.

Toks tvirtinimo būdas leidžia užtikrinti mažiausiai 1 cm pločio oro tarpa tarp stogo dangos ir Aluthermo® izoliacijos, todėl Aluthermo® izoliacija geriau atspindi infraraudonuosius spindulius ir stogas gerai vėdinamas. Rekomenduojama palikti orlaides.

Kadangi Aluthermo® izoliacija nepraleidžia nei vandens, nei oro, nereikia kloti hidroizoliacinio stogo pakloto ar garo izoliacijos.

Prieš dedant Aluthermo® izoliacija medinės konstrukcijos turi būti visiškai sausos.

Panaudojimas stogo apačioje

Siekiant išvengti bet kokio oro patekimo po Aluthermo izoliacija stogo apačioje, ji turi būti tinkamai sumontuota.

Pirmąją Aluthermo® izoliacijos juostą reikia išvynioti lygiagrečiai stogo apačiai. Apatinis Aluthermo® izoliacijos kraštas turi pakankamai išsikišti už mūrloto tam, kad būtų galimas sujungimas su juo.

Aluthermo® izoliacija ištempiama ir laikinai pritvirtinama prie gegnių, apkabėlių pagalba.

Po to apatinis Aluthermo® izoliacijos kraštas užlenkiamas ant mūrloto ir pritvirtinamas prie jo apkabėlių pagalba, prieš tai, jeigu tai būtina, izoliacija įpjovus.

Sujungimas užsandarinamas užklijuojant lipnia aliuminio juosta. Darbas užbaigiamas ant Aluthermo® izoliacijos lipnios juostos pagalba pritvirtinant tradicini postogi, einanti iki latako.

 

Panaudojimas ant kraigo

Ant kraigo Aluthermo® izoliacija turi perdengti antrąjį stogo šlaitą ne mažiau kaip 20 cm.

Panaudojimas ant galines sienos

Laikinai Aluthermo® izoliacija reikia pritvirtinti apkabėlėmis prie paskutinės gegnės. Norint užtikrinti nepralaidumą orui, reikia ant galinės sienos pritvirtinti tašelį (lentelę).

Pritvirtinimas prie sienos

Aluthermo izoliacija turėtų būti uždėta taip, kad ją būtų galima atlenkti aukštyn maždaug 5 cm.

Taip pat ji turi būti pritvirtinta prie pirmosios gegnės ir tašeliu (lentele) prispaudžiama prie sienos.

 

 

 

Stoglangis

Reikia laikytis langu gamintojo rekomendacijų. Išbraižykite lango vietą ant Aluthermo® izoliacijos ir perpjaukite ja per įstrižaines.

Atlenkite Aluthermo® izoliacija ir įstatykite langą.

Pritvirtinkite Aluthermo® izoliacija prie medinio rėmo pakeliant ji iki 5 cm nuo viršutinės rėmo briaunos.

Perteklių nupjaukite.

Kraštus ir kampus apklijuokite aliuminio juosta.

Pritvirtinimas prie vedinimo angų, antenų ir pan.

Išbraižykite jų vietą ant Aluthermo® izoliacijos ir perpjaukite ja per įstrižaines.

Atlenkite Aluthermo® izoliacija ir kraštus bei kampus apklijuokite aliuminio juosta.

 

 

 

Pritvirtinimas prie kamino

Jeigu išorinė kamino temperatūra siekia arba viršija 90 °C, reikia atpjauti Aluthermo® izoliacija per 20 cm nuo jo. šis tarpas gali būti užpildytas MO klasės nedegiu izoliatoriumi.

 

 

 

 

PANAUDOJIMAS STOGUI IŠ IŠORES

Siekiant sudaryti oro tarpų tarp Aluthermo izoliacijos ir prikalamos stogo dangos, reikia sumontuoti rėmą:

pradedama nuo šlaito apačios, šioje vietoje lygiagrečiai stogo apačiai pritvirtinama apatinė lentelę, kurios aukštis toks pat, kaip ir kitos lentelės skirtos rėmo montavimui.

po to statmenai apatinei lentelei prie gegnės prikalamos mažiausiai 30 mm aukščio ir 50mm pločio lentelės.

Išvyniokite Aluthermo izoliacija ant lentelių lygiagrečiai stogo apačiai. Apatinis Aluthermo izoliacijos kraštas kas 5 cm pritvirtinamas apkabėlėmis prie vertikalaus apatinės lentelės šono. Šis sujungimas užsandarinamas lipnia aliuminio juosta.

Kitos Aluthermo izoliacijos juostos klojamos taip, kaip aprašyta bendruose principuose, darant 10 cm užleidima, kuris užsandarinamas lipnia aliuminio juosta.

Po to tvirtinami tašeliai, kurie prispaudžia Aluthermo izoliacija prie rėmo. Vėliau klojami grebėstai skirti tvirtinti stogo danga.

PANAUDOJIMAS STOGUI IŠ VIDAUS

Pirmoji Aluthermo izoliacijos juosta išvyniojama lygiagrečiai kraigui ir pritvirtinama prie kraigo sijos, padarant 5 cm atlenkiama.

Aluthermo izoliacija yra gerai ištempiama ir pritvirtinama apkabėlėmis daugiausiai kas 20 cm.

Kitos Aluthermo izoliacijos juostos klojamos taip, kad kiekviena butu užleidžiama po 5 cm, o šie užleidimai užsandarinami lipnia aliuminio juosta.

Apatinis paskutinės Aluthermo juostos kraštas uždedamas ant mūrloto ir pritvirtinamas prie jo apkabėlėmis kas 5 cm.

Po to prie gegnių tvirtinamos lentelės, skirtos apdailos medžiagų (gipskartonio ir pan.) tvirtinimui.

Šios lentelės prispaus Aluthermo izoliacija prie gegnių.

 

 

PANAUDOJIMAS ANT SIENŲ, LUBŲ IR GRINDŲ

PANAUDOJIMAS ANT IŠORINIU SIENŲ, APKALIMAS

Aluthermo izoliacija yra išvyniojama horizontaliai ant paruošto rėmo, darant mažiausiai 5 cm pločio užleidimus.

Rėmas, susidedantis iš 30 mm storio ir 5 cm pločio lentelių, turi būti iš anksto pritvirtintas prie izoliuojamos sienos.

Užleidimai ir sujungimai turi būti užsandarinami lipnia aliuminio juosta.

Aluthermo izoliacija apkabėlėmis laikinai pritvirtinami prie medinio rëmo, kuris sudarytas iš vertikaliu lentelių su ± 60 cm tarpais tarp jų. Kraštuose tvirtinamas horizontaliai ir vertikaliai. Taip suformuojamas stabilus oro tarpas tarp Aluthermo izoliacijos ir izoliuojamos sienos.

Po to ant Alutermo izoliacijos dedamos konturlentelės. Ant šiu lenteliu įrengiamas apdailos sluoksnis.

PANAUDOJIMAS ANT VIDINIU SIENŲ

Aluthermo izoliacija yra išvyniojama horizontaliai ar vertikaliai ant paruošto rėmo, darant mažiausiai 5 cm pločio užleidimą. Rėmas, susidedantis iš 30 mm storio ir 5 cm pločio lentelių, turi būti iš anksto pritvirtintas prie izoliuojamos sienos.

Užleidimai ir sujungimai turi būti užsandarinami lipnia aliuminio juosta. Aluthermo izoliacija apkabėlėmis laikinai pritvirtinami prie medinio rėmo, kuris sudarytas iš vertikaliu lentelių su +- 60 cm tarpais tarp jų. Lentelės yra dedamos izoliuojamo paviršiaus kraštuose horizontaliai ir vertikaliai krašto. Taip suformuojamas stabilus oro tarpas tarp Aluthermo izoliacijos ir izoliuojamos sienos.

Po to ant šio rėmo tvirtinamos lentelės, o ant lentelių tvirtinama galutinė apdaila (gipskartonio plokštė ir pan.)

 

PANAUDOJIMAS BETONINĖMS LUBOMS

Darbai bus atliekami taip pat, kaip ir panaudojant ant vidiniu sienų.

PANAUDOJIMAS PO MEDINĖMIS ARBA PRESUOTO MEDŽIO PLOKŠČIŲ GRINDIMIS

Aluthermo izoliacija yra išvyniojama ant medinio karkaso ir pritvirtinama apkabėlėmis, o užleidimai užsandarinami lipnia aliuminio juosta.

Po to ant lagių pritvirtinamos mažiausiai 3 cm storio ir 5 cm pločio lentelės.

Tuomet ant šiu lentelių tvirtinamos medinės arba presuoto medžio plokšcių grindys.

Jeigu medinės grindys yra dedamos ne ant medinio karkaso, o ant betoniniu plokščių, Aluthermo izoliacija išvyniojama ant grindų ir pritvirtinama apkabėlėmis ant mediniu lentelių, kurios jau iš anksto yra pritvirtintos prie grindų, su ne didesniais kaip 60 cm tarpais tarp jų, o užleidimai užsandarinami lipnia aliuminio juosta.

Po to ant šiu pirmųjų lentelių tvirtinamos mažiausiai 3 cm storio ir 5 cm pločio lentelės.

Tada ant šiu lentelių tvirtinamos medinės arba presuoto medžio plokščiu grindys.

PANAUDOJIMAS PO PLAUKIOJANČIA DANGA

Pasirūpinkite, kad grindys butu švarios ir lygios. Jeigu būtina, prieš dedant Aluthermo izoliacija, paklokite plastikine puta. Išvyniokite Aluthermo izoliacija, jos neužlenkiant aukštyn išilgai gretimų sienų. Neužleiskite Aluthermo izoliacijos juostu viena ant kitos, dėkite jas kraštas prie krašto, sudūrimus tinkamai užsandarinant lipnia aliuminio juosta.

Po to prieš dedant plaukiojančią dangą, paklokite presuoto medžio plokštes

 

 

 

PANAUDOJIMAS PO PAVIRŠINIU SLUOKSNIU

Pasirūpinkite, kad grindys butu švarios ir lygios. Jeigu būtina, prieš dedant Aluthermo izoliacija, paklokite putplastį. Išvyniokite Aluthermo izoliacija, jos neužlenkiant aukštyn. Neužleiskite Aluthermo izoliacijos juostu viena ant kitos, dėkite jas kraštas prie krašto, sudūrimus tinkamai užsandarinant lipnia aliuminio juosta. Virš Aluthermo izoliacijos butina pakloti armuotą polietileno plėvele ir sumontuoti karšto vandens vamzdžius, sujungtus su tinkline armatūra pagal gamintojo nurodymus.

Po to išlieti paviršini sluoksni.

PANAUDOJIMAS SU GRINDŲ APŠILDYMU

Pasirūpinkite, kad grindys butu švarios ir lygios. Jeigu būtina, prieš dedant Aluthermo izoliacija, paklokite plastikine puta. Išvyniokite Aluthermo izoliacija, jos neužlenkiant aukštyn. Neužleiskite Aluthermo izoliacijos juostų viena ant kitos, dėkite jas kraštas prie krašto, sudūrimus tinkamai užsandarinant lipnia aliuminio juosta. Virš Aluthermo izoliacijos būtina pakloti armuotą polietileno plėvele ir sumontuoti karšto vandens vamzdžius, sujungtus su tinkline armatūra pagal gamintojo nurodymus.

Po to išlieti paviršini sluoksni.

Visos teisės saugomos © 2020 www.ilitas.lt
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,